Piątoligowiec lepszy od klubu Ligue 1 w Pucharze Francji

Piątoligowiec lepszy od klubu Ligue 1 w Pucharze Francji fot. Shutterstock

W 1/32 finału Pucharu Francji doszło do kilku zaskakujących wyników, ale największą sensacją jest zdecydowanie wyeliminowanie Angers przez piątoligowe ESA Linas-Montlhéry.

Rozgrywki pucharowe rządzą się własnymi prawami, o czym przekonali się na własnej skórze podopieczni Géralda Baticle.

Dziewiąta siła Ligue 1 rywalizowała na wyjeździe z zajmującym szóste miejsce w grupie L National 3 (piąty poziom rozgrywkowy nad Sekwaną). Już po dziesięciu minutach prowadzili miejscowi, gdy na listę strzelców wpisał się Pascal Leno. Ten sam zawodnik zdobył również bramkę na 2:0, która padła w 24. minucie.

Mimo że czasu na odwrócenie wyniku było bardzo wiele, faworytów zawodów nie zdołał tego dokonać. W efekcie sensacja stała się faktem.

ESA Linas-Montlhéry po raz pierwszy w swojej historii awansowało do 1/16 finału i na tym etapie turnieju zmierzy się z drugoligowym Amiens.

Nie zawiedli faworycie rozgrywek, z Paris Saint-Germain i AS Monaco na czele.

Wciąż nie wiadomo, kto awansuje z pary Paris FC - Olympique Lyon, gdyż zawody przez zamieszki na trybunach zostały przerwane przy wyniku 1:1.