Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] fot. Canal+ online
Źródło: Canal+ Sport | Piotr Koźmiński [Twitter] | Szymon Janczyk [Twitter]

Górnik Zabrze mierzy się w sobotnim meczu Ekstraklasy z Radomiakiem Radom na jego terenie. Prowadzenie gościom dał Lawrence Ennali.

W 19. minucie spotkania Radomiak Radom miał aut na połowie Górnika Zabrze. Długi wyrzut zza linii bocznej wykonał Dawid Abramowicz, ale o piłkę lecącą w kierunku jednego z jego kolegów z zespołu powalczył Lawrence Ennali i do spółki z Adriánem Kaprálikiem ją przejął. Słowak wypuścił Niemca podaniem w kierunku bramki Radomiaka, a ten popisał się swoją szybkością i pokonał Alberta Posiadałę.

Dla 21-letniego skrzydłowego to gol w drugim meczu Ekstraklasy z rzędu. Wcześniej trafił do siatki w starciu z Pogonią Szczecin. Na koncie ma też dwie bramki w Pucharze Polski.

„Szczerze mówiąc myślałem już w pewnym momencie, że transfer Ennaliego okaże się niewypałem. A tu nagle dobra forma, aktywność, gole. No i też widać, że szybkość się w piłce (czasem) przydaje:)” - skomentował na Twitterze wyczyn gracza Górnika Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

„Pierwszy raz w życiu widzę dowód na to, że umiejętność dalekiego wrzutu z autu może być też wadą, a nie tylko atutem. Nie rozumiem zamysłu takiego wznowienia gry” - napisał z kolei Szymon Janczyk z Weszlo.com, dodając:
„Z drugiej strony zachowanie zawodników w środku też mogłoby być lepsze, bo wystarczyło podejść trochę bliżej i dać opcję bezpieczniejszego podania”.

Radomiak wyrównał w końcówce pierwszej połowy. Raphael Rossi strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Wolskiego. Na razie na tablicy wyników widnieje remis 1:1.