Piłkarz Górnika Zabrze znowu strzelił w reprezentacji [WIDEO]. Teraz mecz o awans na EURO 2024 fot. Polsatsport.pl
Źródło: Polsat Sport

Występujący w Górniku Zabrze Erik Janža zdobył bramkę w meczu eliminacji Mistrzostw Europy pomiędzy Danią a Słowenią (2:1).

Reprezentacja Danii prowadziła w piątkowym starciu ze Słoweńcami po golu strzelonym przez Joakima Mæhle. W 30. minucie o sobie znać dał Erik Janža, który przymierzył lewą nogą z rzutu wolnego. Strzał kapitana Górnika nie dał jednak punktu jego drużynie. W drugiej połowie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Thomas Delaney.

Dzięki tej wygranej Duńczycy wywalczyli awans na EURO 2024. Na kolejkę przed końcem rywalizacji w eliminacjach Słoweńcy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy H. Na koncie mają 19 punktów. Kazachstan traci do nich jedno „oczko” i w ostatniej serii gier drużyny bezpośrednio powalczą o promocję na turniej.

Dla Janžy był to szósty występ w reprezentacji i druga bramka w krótkim odstępie czasu. W październiku zanotował trafienie w starciu z Finlandią.

Przeciwko Duńczykom przebywał na murawie do 62. minuty. Miha Blažič z Lecha Poznań rozegrał pełne 90 minut, z kolei występujący w Pogoni Szczecin Luka Zahovič siedział na ławce rezerwowych.

Słoweńcy zmierzą się z Kazachami w poniedziałek. Początek o 20:45.