Polacy za granicą: Grosicki najlepszym strzelcem drużyny [WIDEO]

Polacy za granicą: Grosicki najlepszym strzelcem drużyny [WIDEO] fot. Transfery.info

Bardzo udany weekend zanotowali polscy piłkarze występujący poza granicami naszego kraju. Oprócz Kamila Grosickiego, kolejną bramkę na Wyspach Brytyjskich strzelił Michał Żyro, a Łukasz Teodorczyk popisał się hat-trickiem.

Michał Żyro w dalszym ciągu nie przestaje zadziwiać zarówno polskich, jak i angielskich kibiców. Były skrzydłowy Legii Warszawa w drużynie Wolverhampton Wanderers ustawiany jest na pozycji napastnika i jak dotąd znakomicie wypełnia założenia swojego trenera. Żyro zdobył dwie bramki w ligowym debiucie przeciwko Fulham, a w ostatnim spotkaniu 27. kolejki Championship z Cardiff City ponownie pokonał bramkarza rywali. Zawodnik powoływany przez Adama Nawałkę na listę strzelców wpisał się w 40. minucie gry, kiedy wykorzystał błąd Davida Marshalla, który wypuścił piłkę po strzale Rajiva Van La Parry. Polak bez trudu umieścił piłkę w pustej bramce rywali.

Gol wychowanka Legii nie uchronił "Wilków" przed porażką. Wolverhampton przegrało spotkanie 1:3 i zajmuje 10. miejsce w tabeli Championship.

Kolejne wejście smoka zaliczył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski nadal jest żelaznym rezerwowym drużyny prowadzonej przez Philippe Montanier, chociaż wielokrotnie w tym sezonie udowodnił swoją wartość zdobytymi golami. W sobotni wieczór "Grosik" na murawie pojawił się dopiero w 76. minucie spotkania, ale już w 81. minucie cieszył się ze swojej szóstej bramki w aktualnych rozgrywkach. Były zawodnik Jagiellonii Białystok w swoim stylu popędził prawą stroną boiska, minął obrońcę i sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Dzięki sześciu trafieniom Grosicki stał się najlepszym strzelcem swojego zespołu.

W niedzielę o swoim istnieniu przypomniał również Radosław Majewski. Były piłkarz m.in. Polonii Warszawa i Nottingham Forest strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze w barwach PAE Veria, ale jego zespół ostatecznie przegrał z PAOK Saloniki 1:2. Były reprezentant Polski wykazał się wielkim sprytem, kiedy w 65. minucie spotkania wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem i obrońcami z Salonik (wideo od 02:14). Majewski rozegrał cały mecz, a jego drużyna po niedzielnej porażce zajmuje 12. miejsce w lidze z 19 punktami na koncie.

Znakomitą formą strzelecką popisał się Łukasz Teodorczyk, który z Dynamem Kijów przygotowuje się do wznowienia ligi ukraińskiej. Napastnik reprezentacji Polski mecz z mistrzem Albanii, KS Skënderbeu Korçë rozpoczął na ławce rezerwowych, ale po pojawieniu się na boisku w drugiej połowie zaliczył wejście smoka. Były zawodnik Lecha Poznań w 52. minucie zabrał piłkę obrońcy przeciwnika i pokonał bezradnego bramkarza rywali. Po dwudziestu minutach gry Teodorczyk perfekcyjnie wykorzystał dośrodkowanie kolegi i piłka po jego strzale głową znalazła się w bramce Albańczyków. W 77. minucie snajper biało-niebieskich ustalił wynik spotkania, kiedy z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Wysoka dyspozycja polskiego napastnika ucieszy nie tylko Adama Nawałkę, ale również trenera Dynama. 2 zespół ukraińskiej ligi czeka trudna walka na krajowym podwórku, a w 1/8 finału Ligi Mistrzów kijowianie zmierzą się z Manchesterem City. Pierwszy mecz w europejskich pucharach zostanie rozegrany 24 lutego, a rozgrywki o mistrzostwo Ukrainy ruszą dopiero na początku marca.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Niels Frederiksen osamotniony w Lechu Poznań?! Niels Frederiksen osamotniony w Lechu Poznań?! Girona finalizuje pierwszy letni transfer Girona finalizuje pierwszy letni transfer Nicola Zalewski łączony z transferem! Dwie opcje reprezentanta Polski Nicola Zalewski łączony z transferem! Dwie opcje reprezentanta Polski OFICJALNIE: Raków Częstochowa pożegnał pierwszego piłkarza OFICJALNIE: Raków Częstochowa pożegnał pierwszego piłkarza Bonus 400 złotych za wygrany zakład na gola Realu Madryt w meczu z Bayernem Monachium Bonus 400 złotych za wygrany zakład na gola Realu Madryt w meczu z Bayernem Monachium Sergio Ramos rozchwytywany Sergio Ramos rozchwytywany „Nie mówi ani po angielsku, ani po niemiecku”. Niewypał transferowy Bayernu Monachium?! „Nie mówi ani po angielsku, ani po niemiecku”. Niewypał transferowy Bayernu Monachium?!