Premier League: Jest reakcja. Komunikat w sprawie nieuznanego gola Luisa Díaza w meczu Tottenham - Liverpool [OFICJALNIE] fot. Sky Sports
Źródło: Sky Sports

PGMOL, a więc organ odpowiedzialny za sędziowanie meczów w Premier League, wydał komunikat dotyczący nieuznanej bramki Luisa Díaza w starciu Tottenhamu z Liverpoolem.

Sobotnie spotkanie ligi angielskiej pomiędzy Tottenhamem a Liverpoolem przyniosło wiele emocji. Zaczęło się od wzbudzającej dyskusje decyzji o czerwonej kartce dla Curtisa Jonesa po faulu na Yvesie Bissoumie. Niedługo później do siatki trafił Luis Díaz, ale po szybkiej decyzji VAR bramka nie została uznana. Potem był jeszcze czerwony kartonik dla innego gracza „The Reds” Diogo Joty.

Jeśli chodzi o sytuację z nieuznanym golem, do powtórek nie została dołączona zwyczajowa linia wyznaczająca spalonego.

PGMOL postanowiło odnieść się do sprawy.

„PGMOL przyznaje, że w pierwszej połowie meczu Tottenhamu z Liverpoolem miał miejsce poważny błąd ludzki. Bramka Luisa Díaza nie została uznana przez sędziów na boisku ze względu na spalonego. Był to wyraźny i oczywisty błąd, który powinien zakończyć się uznaniem gola po interwencji VAR, jednak VAR nie interweniował.

PGMOL przeprowadzi pełną analizę okoliczności, które doprowadziły do błędu.

PGMOL skontaktuje się z Liverpoolem natychmiast po zakończeniu spotkania, aby potwierdzić popełnienie błędu” - czytamy.

Tottenham wygrał z „The Reds” 2:1. W szóstej minucie doliczonego czasu gry samobójczego gola strzelił Joël Matip.