Ronald Araújo z wiadomością do kibiców Barcelony po przegranym meczu z PSG

Ronald Araújo z wiadomością do kibiców Barcelony po przegranym meczu z PSG fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: Ronald Araújo [Instagram]

Już w 29. minucie meczu przeciwko PSG Ronald Araújo ukarany został czerwoną kartką, a FC Barcelona ostatecznie przegrała to spotkanie, odpadając z Ligi Mistrzów. Teraz defensor opublikował wpis na swoim Instagramie, w którym zwrócił się do kibiców.

Urugwajczyk rewanżowego starcia z Paris Saint-Germain nie może zaliczyć do udanych. FC Barcelona prowadząca 1:0 (4:2) już w 12. minucie meczu po bramce Raphinhi stała przed wielką szansą, by po pięciu latach awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Lekko ponad kwadrans później doszło jednak do sytuacji, która sprawiła, że losy meczu odwróciły się o 180 stopni. Zmierzający w stronę bramki osamotnionego Marca-André ter Stegena Bradley Barcola został wytrącony i faulowany tuż przed polem karnym przez goniącego go Ronalda Araújo. Decyzja sędziego nie mogła być inna - stoper „Dumy Katalonii” obejrzał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko.

Paryżanie grający w przewadze gola wyrównującego zdobyli jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Ousmane'a Dembélé. W drugiej zaś połowie do awansu przyczynili się Vitinha i Kylian Mbappé, który na listę strzelców wpisał się dwukrotnie.

W mediach po meczu nie zabrakło słów krytyki oraz hejtu kierowanego w stronę Araújo, którego zachowanie sprawiło, że FC Barcelona resztę spotkania grała w osłabieniu. Dzień później 25-latek postanowił zabrać głos, zamieszczając wpis na swoim Instagramie.

„Piłka nożna, która dawała mi tyle radości, teraz uderza mnie mocno. Dziękuję wszystkim, którzy są bezwarunkowo po mojej stronie, moim kolegom z drużyny, którzy zostawili wszystko na boisku, a także kibicom, którzy wierzyli w ten zespół do końca. Bardzo mi przykro, że nie mogę dać im tej radości.

Spróbujemy ponownie. Força Barça, teraz i zawsze!”