Serie A: Podanie Piotra Zielińskiego i znakomity rajd Chwiczy Kwaracchelii [WIDEO] fot. Eleven Sports 2
Źródło: Eleven Sports 2

Reprezentujący barwy Napoli Chwicza Kwaracchelia w meczu Serie A z Torino udowodnił, że jest w dobrej formie.

Mecz ligi włoskiej pomiędzy Napoli a Torino rozpoczął się od szybkiego trafienia André-Franka Zambo Anguissy. Kameruński defensywny pomocnik w szóstej minucie wykończył strzałem głową dośrodkowanie z lewego skrzydła, którego autorem był Mário Rui. Już sześć minut później Anguissa dołożył trafienie numer dwa. 26-latek dostał piłkę od Matteo Politano, przebiegł z nią całą połowę turyńczyków i pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Neapolu doczekali się trzeciej bramki „Azzurrich” jeszcze przed przerwą. Palce przy niej maczał Piotr Zieliński. Polski pomocnik będąc na własnej połowie, rozpoczął akcję Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin popędził lewym skrzydłem i śladem Anguissy nie podał już do nikogo przed bramką Milinkovicia-Savicia, strzelając gola.

Dla 21-letniego Kwaracchelii, który dołączył do Napoli w ostatnim oknie transferowym, to piąty gol w tym sezonie Serie A.

Bramkę dla Torino zdobył Antonio Sanabria, ale turyńczyków nie było stać na więcej i Napoli wygrało 3:1.

Piotr Zieliński rozegrał dzisiaj 62 minuty. Karol Linetty (Torino) przebywał na boisku do 74.