Sheffield United z Jagielką w składzie wygrało z Evertonem. Historia zatoczyła koło fot. Sheffield United
Źródło: Sky Sports

Sheffield United wygrało dzisiaj z Evertonem 2:0. Dla beniaminka Premier League to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na najwyższym szczeblu od 2006 roku.

Goście objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Niefortunnym zagraniem popisał się wtedy Yerry Mina, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do własnej bramki. Po przerwie wynik spotkania ustalił Lys Mousset.

W 64. minucie na murawie pojawił się dzisiaj 37-letni Phil Jagielka, który zmienił Olivera Norwooda. Brytyjscy dziennikarze bardzo szybko przypomnieli, że wystąpił on również... w poprzednim zwycięskim dla Sheffield wyjazdowym meczu w Premier League. W grudniu 2006 roku obrońca rozegrał pełne 90 minut przeciwko Wigan Athletic. Ekipa z hrabstwa South Yorkshire wygrała tamto spotkanie 1:0.

„Szable” czekały na kolejne takie starcie przez blisko 13 lat. Żeby było śmieszniej, Jagielka 12 z nich spędził w pokonanym dzisiaj Evertonie. W tym czasie zanotował 385 występów w koszulce „The Toffees”.

W sześciu dotychczasowych meczach ligowych Sheffield zdobyło osiem punktów.