Simeone: Jedno z najlepszych spotkań odkąd objąłem Atlético

Simeone: Jedno z najlepszych spotkań odkąd objąłem Atlético fot. Transfery.info
Źródło: Marca

Atlético wygrało w środowym meczu Ligi Mistrzów z Bayernem 1:0, kończąc tym samym świetną passę podopiecznych Carlo Ancelottiego. Radości po ostatnim gwizdku nie krył Diego Simeone.

Zespół ze stolicy Hiszpanii jako pierwszy w tym sezonie znalazł sposób na monachijczyków. Wcześniej Robert Lewandowski z kolegami odnieśli osiem zwycięstw z rzędu.

- To było intensywne 90 minut, ale w końcu graliśmy przeciwko jednemu z najlepszych zespołów na świecie. Nawet nie wiem, kiedy ostatnio przegrał... Jestem szczęśliwy, że mogę pracować z moimi zawodnikami. Mają mnóstwo pasji i wiedzą, co robić w danym momencie - przyznał Simeone dodając: - To było jedno z naszych najlepszych spotkań odkąd objąłem Atlético.

Zwycięską bramkę dla „Rojiblancos” zdobył Yannick Ferreira Carrasco. W końcówce wynik mógł podwyższyć Antoine Griezmann, ale Francuz przestrzelił karnego.

- Karnych nie strzelali najwięksi - Maradona, Messi Platini... Antoine dalej będzie je wykonywał – powiedział Argentyńczyk.