Skandal w Belgii. Mecz Standard Liège - Charleroi zakończony przed czasem

Skandal w Belgii. Mecz Standard Liège - Charleroi zakończony przed czasem fot. Eleven 1

Derby Walonii pomiędzy Standardem Liège a Charleroi (0:3) zakończyły się kilka minut przed czasem z uwagi na wtargnięcie na boisko niezadowolonych fanów gospodarzy.

„Czerwoni” prezentują się w trwających rozgrywkach grubo poniżej oczekiwań i na obecnym etapie rywalizacji plasują się w drugiej połowie ligowej tabeli z zaledwie czterema punktami przewagi nad miejscem oznaczającym grę w barażach o utrzymanie w belgijskiej elicie.

Z zaistniałego faktu nie są naturalnie zadowoleni sympatycy Standardu Liège, którzy nie wytrzymują z tego powodu ciśnienia, czego byliśmy świadkami kilka tygodniu temu w pojedynku z OH Leuven (2:2).

Teraz ta sytuacja praktycznie się powtórzyła w derbach Walonii. Starcie z Charleroi nie układało się od początku po myśli gospodarzy, bo już na przerwę schodzili do szatni z dwubramkową stratą do lokalnego przeciwnika.

Następnie niedługo po rozpoczęciu drugiej części spotkania dali sobie wbić trzeciego gola, co doprowadziło do przerwania meczu przez sędziego z powodu pojawienia się rac na murawie rzucanych przez kibiców „Czerwonych”.

Pojedynek udało się wznowić po kilku minutach przerwy, ale i tak nie było dane obu zespołom dograć go do końca, ponieważ w 88. minucie niezadowoleni fani Standardu wtargnęli na boisko.

Arbiter kazał niezwłocznie obu zespołom udać się do szatni i ogłosił przedwczesne zakończenie ligowego starcia. Tymczasem na murawie chuligani ekipy z Liège próbowali sprowokować oraz wdać się w bójkę z kibicami Charleroi. Na szczęście ci nie odpowiedzieli tym samym, dlatego na Stade Maurice Dufrasne nie doszło do większej awantury.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”