Suárez: Nie ugryzłem Chielliniego	fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Daily Telegraph

Luis Suárez postanowił wyjaśnić incydent z Giorgio Chiellinim twierdząc, że nie ugryzł on Włocha. Kolegę z drużyny broni również Diego Lugano. Słowa obydwu piłkarzy nijak się mają do telewizyjnych powtórek.

Urugwaj wygrał decydujący mecz z Włochami 1:0 po bramce Godína w 81 minucie. Spotkanie zamiast wielu emocji piłkarskich obfitowało w starcia pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn. Czerwoną kartkę w 59 minucie obejrzał Claudio Marchisio, który po ataku na nogę rywala musiał opuścić boisko. Do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji doszło jednak w ostatnich minutach meczu, kiedy Chiellini zderzył się z Suárezem. Jak pokazały późniejsze powtórki telewizyjne, napastnik Urugwaju po raz kolejny ugryzł zawodnika drużyny przeciwnej. Sam piłkarz bagatelizuje tę sytuację i twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca.

- Takie sytuacje zdarzają się na boisku. Miałem kontakt z jego plecami, ale nic więcej się nie wydarzyło. Nie wiem nic o postępowaniu, jednak jeśli FIFA analizuje każde zdarzenie tego typu, to może to się stać skomplikowane - powiedział zawodnik Liverpoolu.

Całe zajście skomentował również kapitan reprezentacji Urugwaju, Diego Lugano.

- Naprawdę coś tam widzieliście? Musicie mi pokazać, ponieważ ja niczego nie zauważyłem. Widzieliście to dzisiaj, czy widzieliście to, co zdarzało się w ostatnich latach? Nie mogliście zauważyć tego dzisiaj, ponieważ nic się nie wydarzyło. Najgorszym w tym wszystkim była postawa Chielliniego - stwierdził kolega z reprezentacji Suáreza.

Rzecznik prasowy FIFA potwierdził, że odpowiednie organy czekają na oficjalny meczowy raport z tego spotkania w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Boiskowe wydarzenia skomentował również selekcjoner Włochów, Cesare Prandelli, który dziś podał się do dymysji.

- Nie widziałem zdjęć Suáreza, ale widziałem ślady ugryzienia na plecach Chielliniego. To wstyd, ogromny wstyd. Asystenci byli zbyt zajęci i niczego nie zauważyli - powiedział trener "Azzurrich".

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny” Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny” Lech Poznań wybrał nowego trenera! Pierwszy taki przypadek w Ekstraklasie Lech Poznań wybrał nowego trenera! Pierwszy taki przypadek w Ekstraklasie Joshua Kimmich zdecydował?! Czeka na ofertę Joshua Kimmich zdecydował?! Czeka na ofertę Zdobył cztery mistrzostwa Anglii z Manchesterem United, zagra w Ekstraklasie?! „Może ten temat wróci” Zdobył cztery mistrzostwa Anglii z Manchesterem United, zagra w Ekstraklasie?! „Może ten temat wróci”