Tak zaprezentował się Robert Lewandowski w wygranym meczu FC Barcelony [WIDEO]

Tak zaprezentował się Robert Lewandowski w wygranym meczu FC Barcelony [WIDEO] fot. Andrew Surma/SIPA USA/PressFocus

FC Barcelona mierzyła się z Almerią i pokonała przeciwnika 3-2. Całe spotkanie w barwach zespołu Xaviego zanotował Robert Lewandowski.

Licząc wszystkie rozgrywki, FC Barcelona nie wygrała trzech kolejnych spotkań. Szansa na poprawę rezultatów pojawiła się w środowy wieczór.

Na Estadi Olímpic Lluís Companys mistrz Hiszpanii podejmował Almerię, czyli czerwoną latarnię ligi.

Mimo to goście postawili od samego początku trudne warunki.

Udało się dopiero w 33. minucie. Z rożnego dogrywał İlkay Gündoğan, a piłkę głową uderzył Ronald Araújo. O ile strzał Urugwajczyka bramkarz jeszcze obronił, o tyle na dobitkę Raphinhy nie mógł już nic powiedzieć i było 1-0.

Do przerwy jednak przyjezdni zdołali wyrównać po golu Léo Baptistão.

Po zmianie stron Xavi przeprowadził dwie zmiany, które miały napędzić zespół w ofensywie. Na placu gry polawili się Jules Kounde oraz Ferran Torres.

W 60. minucie znów przypomniał o sobie Raphinha. Tym razem jednak Brazylijczyk dogrywał, a do bramki trafił Sergi Roberto.

Almeria nie zamierzała odpuszczać i w 71. minucie do wyrównania doprowadził Edgar Gonzalez. 26-latek wykorzystał nieporozumienie Araújo oraz Iñaki Peñy i skierował piłkę do siatki.

Ostatecznie jednak trzy punkty zostają w Barcelonie. Tym razem do głosu doszedł Lewandowski. Polak znakomitym podaniem prostopadłym górą wypatrzył Sergiego Roberto, a ten w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić i skierował piłkę do siatki.

To jednak nie zmiania faktu, że były zawodnik Bayernu Monachium miał jeszcze dwie znakomite sytuacje, ale w obu z nich nie był w stanie podreperować swojego dorobku strzeleckeigo.

Barcelona dzięki temu triumfowi awansowała w tabeli LaLigi na trzecie miejsce.