„To jedno z najlepszych, co przydarzyło się w ostatnich latach Ekstraklasie”. Bilans sześciu goli i sześciu asyst w ośmiu meczach robi wrażenie [WIDEO] fot. Canal+ online
Źródło: Piotr Koźmiński [Twitter]

Pogoń Szczecin zremisowała w niedzielnym meczu Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa 1:1. Gola na wagę punktu dla „Portowców” strzelił Alexander Gorgon, któremu asystował Kamil Grosicki.

Pierwsza połowa spotkania Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa zakończyła się bezbramkowymi remisem. W przerwie trener mistrza Polski Dawid Szwarga zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Na boisku zameldował się między innymi Bartosz Nowak, który kilka minut później trafił do siatki, wykorzystując podanie Władysława Koczerhina.

Częstochowianie prowadzili do 67. minuty. Wtedy to z bardzo dobrej strony na prawym skrzydle pokazał się Kamil Grosicki. Jego pierwsze dośrodkowanie zostało zatrzymane, ale poprawka po wymianie podań z Wahanem Biczachczjanem zakończyła się asystą przy bramce Alexandra Gorgona.

Bilans 35-latka z ośmiu ostatnich meczów Ekstraklasy jest imponujący. Wynosi sześć goli i sześć asyst.

„Kamil Grosicki to kwintesencja super powrotu do ligi. Umiejętności, pasja, gole i asysty. Jedno z najlepszych co się przydarzyło Ekstraklasie w ostatnich latach” - skomentował na Twitterze formę skrzydłowego Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

Jeśli „Grosik” utrzyma obecną dyspozycję, śmiało będzie mógł powalczyć o obronę tytułu najlepszego piłkarza ligi otrzymanego za poprzedni sezon.