Waldemar Fornalik wdzięczny temu zawodnikowi. To był kluczowy moment [WIDEO]

Waldemar Fornalik wdzięczny temu zawodnikowi. To był kluczowy moment [WIDEO] fot. Dziurek / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: Pogoń Szczecin

Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej po meczu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin wskazał na kluczowy moment spotkania. Słowa uznania zgarnął bramkarz „Miedziowych” Sokrátis Dioúdis.

W meczu 24. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Już w 21. minucie wynik spotkania otworzył zawodnik przyjezdnych Kacper Chodyna, zamieniając rzut karny na bramkę. W końcówce spotkania drugiego gola dołożył Dawid Kurminowski, zapewniając lubinianom zwycięstwo 2:0 i awans w ligowej tabeli na dziewiąte miejsce.

Choć ofensywa „Miedziowych” dobrze wykonała swoje zadanie, to według Waldemara Fornalika, kluczową sytuacją podczas niedzielnej rywalizacji był obroniony rzut karny wykonywany przez kapitana rywali - Kamila Grosickiego. Dla 93-krotnego reprezentanta Polski była to pierwsza niewykorzystana jedenastka w Ekstraklasie.

- Nie chciałbym wyróżniać nikogo konkretnego, ale na pewno ważnym momentem był obroniony rzut karny przez Dioúdisa. To pozwoliło nam utrzymać prowadzenie. Dzisiaj jednak wszyscy zagrali na wysokim poziomie - mówił po meczu szkoleniowiec Zagłębia.

Dla klubu z Lubina było to drugie zwycięstwo oraz czyste konto z rzędu (wcześniej 1:0 z Koroną Kielce). Dla Pogoni z kolei porażka ta oznacza spadek z czwartego na piąte miejsce w Ekstraklasie.