Wieczysta Kraków pokonała drugoligowca aż 6-1

Wieczysta Kraków pokonała drugoligowca aż 6-1 fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk

W sobotni poranek Wieczysta Kraków pokonała drugoligową Polonię Bytom 6:1 w meczu sparingowym.

Trzecioligowa Wieczysta wygrała swój drugi sparing w nowym roku.

20 stycznia krakowska drużyna pokonała 2:1 Termalicę, występującą na zapleczu Ekstraklasy, a teraz zmiażdżyła Polonię Bytom wynikiem 6:1.

Mecz golem z rzutu karnego otworzył Manuel Torres, a na siedem minut przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Michał Fidziukiewicz.

Polonia Bytom dobrze zaczęła drugą część spotkania. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Maj. Był to jednak jedyny gol Polonii w tym meczu.

Dla krakowskiego klubu strzelali jeszcze wprowadzeni w drugiej połowie Szymon Kot i Maciej Jankowski, a dwa trafienia dołożył Ante Aralica.

Głośniej o Wieczystej zrobiło się przed sezonem 2020/2021, kiedy w klub zdecydował się zainwestować biznesmen Wojciech Kwiecień.

W 2021 roku trenerem zespołu został Franciszek Smuda, a do klubu dołączyli byli reprezentanci Polski - Sławomir Peszko i Radosław Majewski.

W tym samym sezonie Wieczysta osiągnęła swój największy sukces w historii rozgrywek Pucharu Polski, dochodząc do 1/16 finału. Awansowała ona również do trzeciej ligi.

W poprzednim sezonie krakowianom nie udało się powtórzyć awansu, mimo składu wypełnionego piłkarzami z doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy.

Wieczysta wciąż jednak nie składa broni i mierzy wysoko.

Na początku obecnej kampanii nowym trenerem zespołu został wcześniej wspomniany Sławomir Peszko, a do klubu latem dołączyli między innymi byli reprezentanci Polski - Michał Pazdan oraz Jacek Góralski, a także Saša Živec z Zagłębia Lubin czy Christoph Knasmüllner z Rapidu Wiedeń.

Zimą natomiast sprowadzono 19-letniego Szymona Kota ze Staru Starachowice oraz dwóch piłkarzy Ruchu Chorzów, którzy na swoim koncie mają kilkanaście występów w obecnym sezonie Ekstraklasy - Konrada Kasolika i Tomasza Swędrowskiego.

Pierwszy z nich rozegrał 11 ligowych spotkań, natomiast drugi rozegrał ich aż 19, z czego każde w wyjściowym składzie! Swędrowski w tym sezonie może pochwalić się także czteroma bramkami i asystą.

Podobna sytuacja ma miejsce z Michałem Trąbką, podstawowym graczem Stali Mielec (100 procent meczów w pierwszej jedenastce). Według Tomasza Włodarczyka piłkarz wkrótce ma zasilić Wieczystą.