Wielcy zmierzą się w finale Mistrzostw Świata U-17. Zdecydował ten rzut wolny [WIDEO] fot. Zulkarnain/Xinhua/PressFocus
Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Francji pokonała Mali i weszła do finału Mistrzostw Świata do lat 17.

Reprezentacja Francji z łatwością wygrała rywalizację w grupie E juniorskiego mundialu, pokonując kolejno Burkina Faso, Koreę Południową oraz Stany Zjednoczone. Łącznie strzeliła siedem goli i nie straciła ani jednego. W 1/8 finału wyeliminowała Senegal po konkursie rzutów karnych, a w ćwierćfinale zwyciężyła z Uzbekistanem 1:0.

We wtorek przyszedł czas na półfinał z Mali. W końcówce pierwszej połowy na prowadzenie wyszedł zespół z Afryki. Do siatki trafił Ibrahim Diarra.

10 minut po przerwie zaczął grać on w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Souleymane Sanogo. Chwilę później był już remis. Młodym „Trójkolorowym” dał go Yvann Titi. Zawodnik szkolący się na co dzień w Troyes strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Ismaila Bouneba. Szalę na korzyść francuskiej ekipy przechylił sam Bouneb, który pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio z wolnego.

Dla gracza Valenciennes, który nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie rodzimego klubu, to trzecia bramka zdobyta w trakcie mundialu.

W finale dojdzie do starcia pomiędzy Francuzami a Niemcami, którzy wcześniej pokonali Argentynę. Mecz zaplanowano na sobotę 2 grudnia (19:00). Dzień wcześniej Malijczycy zmierzą się z zespołem z Ameryki Południowej w starciu o trzecią lokatę.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech... OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech...