Wisła Kraków dostała zimny prysznic. Porażka z Motorem Lublin [WIDEO]

Wisła Kraków dostała zimny prysznic. Porażka z Motorem Lublin [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Wisła Kraków uległa Motorowi Lublin 1:3 w meczu 26. kolejki I ligi.

Zespół dowodzony przez trenera Alberta Rudé przystąpił do tego pojedynku zaledwie cztery dni po rozegraniu półfinału Pucharu Polski. Pierwszoligowiec wygrał z Piastem Gliwice (2:1) i awansował do finału rozgrywek, gdzie stawi czoła Pogoni Szczecin.

Jednocześnie wciąż walczy na froncie ligowym, a stawką pozostaje udział w barażach o promocję do Ekstraklasy. Wydaje się bowiem, że o bezpośrednim wejściu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju nie ma co myśleć, gdyż w świetnej formie znajdują się dwa zespoły przewodzące stawce - Lechia Gdańsk oraz Arka Gdynia.

Ekipę „Białej Gwiazdy” czekało w niedzielę kluczowe spotkanie. Jej przeciwnikiem był Motor Lublin, który przed tą kolejką miał na swoim koncie tyle samo punktów.

Już w szóstej minucie zawodów Wisła otrzymała pierwszy cios. Z boiska za czerwoną kartkę po faulu na Kacprze Wełniaku wyleciał Bartosz Jaroch

Motor postanowił szybko skorzystać z faktu gry w przewadze zawodnika, zdobywając bramkę otwierającą wynik meczu. Autorem trafienia z 16. minuty po wrzutce Michała Króla został Samuel Mráz.

Dziesięć minut później gospodarze odpowiedzieli golem wyrównującym. Na listę strzelców wpisał się Joan Román, znany również jako Goku. Remis utrzymał się do końca pierwszej części potyczki.

Tuż po przerwie przyjezdni ruszyli do ataku w poszukiwaniu bramki, która dałaby im ponowne prowadzenie.

Tego udało im się dokonać w 49. minucie, kiedy dośrodkowanie Michała Króla powędrowało wprost na nogę Piotra Ceglarza. 31-latek wpakował piłkę do siatki.

Gwóźdź do trumny Wisły Kraków w tym spotkaniu wbił Samuel Mráz. Słowak wykorzystał błąd w przyjęciu futbolówki popełniony przez Álvaro Ratóna, notując tym samym dublet.

Ostatecznie podopieczni trenera Alberta Rudé przegrali 1:3 i na ten moment plasują się na siódmym miejscu, wypadając poza strefę barażową. Do szóstego GKS-u Tychy tracą jednak zaledwie punkt.

Z kolei Motor Lublin wspiął się na trzecią pozycję w tabeli. W swoim dorobku ma obecnie 44 „oczka”.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kluby z Ekstraklasy mogą zagiąć parol na bohatera finału Pucharu Polski Kluby z Ekstraklasy mogą zagiąć parol na bohatera finału Pucharu Polski Kibice Chelsea z oprawą i klarownym przekazem w sprawie piłkarza „The Blues” [FOTO] Kibice Chelsea z oprawą i klarownym przekazem w sprawie piłkarza „The Blues” [FOTO] OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo” Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo”