Wisła Kraków lepsza od Widzewa Łódź w thrillerze trwającym... trzy godziny! Znamy komplet półfinalistów Pucharu Polski [OFICJALNIE] fot. Lukasz Sobala / PressFocus

Wisła Kraków sprawiła niemałą niespodziankę, pokonując Widzew Łódź w ćwierćfinale Pucharu Polski. Tym samym nadal pozostaje jedynym przedstawicielem spoza Ekstraklasy rywalizującym o trofeum.

Końcówka lutego w Kraju nad Wisłą upłynęła pod kątem bardzo ciekawych spotkań jubileuszowej 70. edycji turnieju. Na zamknięcie najlepszej ósemki naprzeciw siebie stanęli „Biała Gwiazda” oraz „Widzewiacy”.

Pojedynek przebiegał w dosyć wyrównanych warunkach. Przez całe 90 minut gospodarze ciut dłużej posiadali piłkę oraz oddawali więcej strzałów, jednak to goście byli bardziej konkretni w celności i częściej zmuszali do interwencji Álvaro Ratóna.

Pierwszym punktem kulminacyjnym okazał się okres między 73. a 80. minutą gry. Początkowo sędzia główny Damian Kos uznał trafienie Imada Rondicia, lecz po dłużej chwili okazało się, że był on na spalonym.

Jednocześnie arbitrzy obsługujący VAR w tej samej akcji dopatrzyli się jednak faulu Alana Urygi. Przewinienie stopera we własnej „szesnastce” poskutkowało tym, że musiał zostać podyktowany rzut karny. Stały fragment z zimną krwią wykorzystał Bartłomiej Pawłowski, posyłając futbolówkę w samo okienko.

Wisła nie złożyła jednak broni i do ostatnich sił walczyła, aby pozostać w grze. Na trybunach zapanowała wielka euforia. W 19. minucie doliczonego (!) czasu wyrównujące trafienie zanotował wprowadzony z ławki Ángel Rodado.

Po spotkaniu nie zamilkną echa kontrowersji. Można się długo zastanawiać co do słuszności uznania bramki.

Na bohatera krakowian wyrósł Szymon Sobczak, umieszczając futbolówkę w siatce z najbliższej odległości na parę chwil przed końcem dogrywki.

Ekipa z pierwszej ligi uzupełniła grono półfinalistów, w którym wcześniej znalazły się Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin oraz Piast Gliwice.

Trofeum nie obroni Legii Warszawa, odpadając we wcześniejszej fazie z Koroną Kielce. Po raz pierwszy od czterech lat w strefie medalowej zabraknie również Rakowa Częstochowa, niespodziewanie odstającego od podopiecznych Aleksandara Vukovicia.

Losowanie par odbędzie się w piątek 1 marca o 12:00. Mecze orientacyjnie odbędą się na początku kwietnia, zaś finał zaplanowano na 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

***

KOMPLET PÓŁFINALISTÓW PUCHARU POLSKI 2023/2024:

• Piast Gliwice
  • Pogoń Szczecin
  • Jagiellonia Białystok
  • Widzew Łódź

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Niels Frederiksen osamotniony w Lechu Poznań?! Niels Frederiksen osamotniony w Lechu Poznań?! Girona finalizuje pierwszy letni transfer Girona finalizuje pierwszy letni transfer Nicola Zalewski łączony z transferem! Dwie opcje reprezentanta Polski Nicola Zalewski łączony z transferem! Dwie opcje reprezentanta Polski OFICJALNIE: Raków Częstochowa pożegnał pierwszego piłkarza OFICJALNIE: Raków Częstochowa pożegnał pierwszego piłkarza Bonus 400 złotych za wygrany zakład na gola Realu Madryt w meczu z Bayernem Monachium Bonus 400 złotych za wygrany zakład na gola Realu Madryt w meczu z Bayernem Monachium Sergio Ramos rozchwytywany Sergio Ramos rozchwytywany „Nie mówi ani po angielsku, ani po niemiecku”. Niewypał transferowy Bayernu Monachium?! „Nie mówi ani po angielsku, ani po niemiecku”. Niewypał transferowy Bayernu Monachium?!