Zawodnik Cracovii z dubletem przeciwko mistrzom Europy [WIDEO]

Zawodnik Cracovii z dubletem przeciwko mistrzom Europy [WIDEO] fot. Polsatsport.pl
Źródło: Polsat Sport

Piłkarz Cracovii Jani Atanasow dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu eliminacji Mistrzostw Europy, w którym Włosi pokonali Macedonię Północną 5:2.

Premierowa połowa spotkania pomiędzy Włochami a Macedonią Północną zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem tych pierwszych. Do siatki trafili Matteo Darmian i dwukrotnie Federico Chiesa. Mogło być wyżej, ale Jorginho nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej części gry strachu „Azzurrim” napędził Jani Atanasow, który zameldował się na murawie po przerwie. Najpierw strzałem głową wykończył on dośrodkowanie Ezgjana Alioskiego. W 74. minucie piłkarz Cracovii popisał się z kolei ładnym uderzeniem z dystansu.

Macedończycy zbliżyli się dzięki dwóm bramkom 24-latka do Włochów, ale ci odpowiedzieli. Następne gole dla aktualnych mistrzów Europy strzelili Giacomo Raspadori oraz Stephan El Shaarawy i skończyło się na 5:2.

Pewna awansu z grupy C na organizowane przez Niemców EURO 2024 jest Anglia, która zgromadziła 19 punktów. Włosi wraz z Ukrainą mają na koncie po 13 „oczek”. W poniedziałek te drużyny zagrają o awans.

Macedończycy, którzy do tej pory sięgnęli po siedem punktów, zmierzą się z kolei z Anglikami. Początek obu spotkań o 20:45.