Polacy za granicą: Teodorczyk przełamał niemoc Anderlechtu [WIDEO]

Polacy za granicą: Teodorczyk przełamał niemoc Anderlechtu [WIDEO] fot. Transfery.info

Pierwszy weekend z rozgrywkami ligowymi po przerwie na mecze reprezentacyjne bywa trudny. O tym fakcie przekonała się spora liczba naszych kadrowiczów. Warto jednak zauważyć, że kilku z nich wykazało się zabójczą skutecznością.

Anderlecht z Łukaszem Teodorczykiem na czele zaliczył bardzo słaby start tegorocznych rozgrywek w Belgii. Drużyna z Brukseli nie wygrała żadnego z trzech ostatnich meczów ligowych z niżej notowanymi rywalami i w piątkowy wieczór zanosiło się na przedłużenie tej serii do czterech gier, ponieważ ekipa ze Stade Constant Vanden Stock tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego remisowała 2:2 z Lokeren. Gościom ostatecznie nie udało się wywieźć cennego punktu z terenu mocnego rywala. Duża w tym zasługa reprezentanta Polski, który w 90 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, dzięki czemu Anderlecht odniósł dopiero drugie zwycięstwo w trwającym sezonie.

W dobrym humorze swój mecz ligowy zakończył także Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli tym razem rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale w drugiej części gry pojawił się na boisku i ustalił wynik starcia z Bologną na 3:0.

Zostajemy jeszcze na Półwyspie Apenińskim, ponieważ na zapleczu Serie A wyróżnił się Thiago Cionek. Środkowy obrońca w 10 minucie meczu przeciwko Empoli wyprowadził Palermo na prowadzenie. Drużyna z Sycylii, której barwy reprezentują także Paweł Dawidowicz, Przemysław Szymiński oraz Radosław Murawski, była bardzo bliska odniesienia drugiego zwycięstwa w obecnym sezonie. Niestety w doliczonym czasie gry była ekipa Łukasza Skorupskiego doprowadziła do wyrównania i mogła się cieszyć ze zdobycia jednego punktu.

Ostatnim reprezentantem Polski, który błysnął w miniony weekend jest Paweł Wszołek. Skrzydłowy QPR rozpoczął ligowy pojedynek przeciwko Ipswich Town (2:1) w wyjściowym składzie i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zanotował asystę przy trafieniu Jamiego Mackie'ego (wideo od 0:05).

Poza Europą nie pozwala o sobie zapomnieć Łukasz Gikiewicz. Doświadczony napastnik w meczu otwierającym rywalizację w lidze jordańskiej strzelił bramkę i pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwo nad Al-Yarmouk (2:0).

AKTUALIZACJA

Już po podliczeniu występów naszych zawodników zwycięskiego gola dla FC St. Pauli w meczu przeciwko 1. FC Nürnberg zdobył Waldemar Sobota.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin z klarownym stanowiskiem. Piłkarz może szukać sobie nowego klubu Pogoń Szczecin z klarownym stanowiskiem. Piłkarz może szukać sobie nowego klubu Legia Warszawa ma go wykupić Legia Warszawa ma go wykupić „Sali wszedł i mówi, że tak słyszał u mechanika”. To pytanie rozbroiło Mariusza Rumaka „Sali wszedł i mówi, że tak słyszał u mechanika”. To pytanie rozbroiło Mariusza Rumaka Zagłębie Lubin pytało o piłkarza Pogoni Szczecin. Działacz potwierdził Zagłębie Lubin pytało o piłkarza Pogoni Szczecin. Działacz potwierdził Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?! 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?!