Alex Teixeira: To zaszczyt być łączonym z Interem

12 miesięcy temu Alex Teixeira: To zaszczyt być łączonym z Interem

Alex Teixeira przyznał w rozmowie z „Fox Sports”, że cieszą go plotki o możliwym transferze do Interu Mediolan.

Przed kilkoma tygodniami „Tuttosport” poinformowało o możliwości powrotu Brazylijczyka do rozgrywek europejskich. Ofensywny pomocnik Jiangsu Suning miałby zostać wypożyczony do Interu Mediolan, bo oba zespoły mają tego samego właściciela – Suning Group.

Były piłkarz Szachtara Donieck przyznał, że gra w lidze chińskiej faktycznie może być dobrym oknem wystawowym do wielkiego europejskiego transferu lub otrzymania powołania od reprezentacji Brazylii. 27-latek wskazał jako przykład Paulinho, który w lecie zamienił Guangzhou Evergrande na Barcelonę za 40 milionów euro.

- Ludzie myślą, że piłka nożna tutaj stoi na niskim poziomie, ale ja uważam coś zupełnie innego. Piłkarze stąd mogliby z powodzeniem występować w lidze brazylijskiej lub silnych rozgrywkach europejskich. Futbol jest obecnie dla Chin wspaniałą wizytówką.

- Jest jeden jasny przykład – Paulinho. Po transferze do Chin nadal otrzymywał powołania do reprezentacji Brazylii i zapracował na wielki transfer do Barcelony. To świadczy najlepiej o tutejszej piłce.

- Inter Mediolan? Zawsze zaszczytem jest być oglądanym i pożądanym przez inne kluby. To pokazuje, że wykonujesz dobrą pracę. Jeśli otrzymamy jakieś propozycje, to będę się nad nimi zastanawiał. Teraz wolę pozostać skupiony wyłącznie na występach w Jiangsu.


ŹRÓDŁO
Fox Sports
TAGI: Alex Teixeira Santos Włochy Chiny Brazylia Inter Mediolan Jiangsu Suning FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.