Peszko zdradził sekret szatni reprezentacji Polski. „Każdy musi to przejść”

rok temu Peszko zdradził sekret szatni reprezentacji Polski. „Każdy musi to przejść”
fot. FotoPyk

Sławomir Peszko wypowiedział się w rozmowie z TVN 24 na temat Roberta Lewandowskiego, a także opowiedział o pewnym rytuale z szatni reprezentacji Polski.

Polska kadra zamknęła ten rok kalendarzowy spotkaniem towarzyskim z Meksykiem, które przegrała 0:1. Podobnie jak w rozgrywanym kilka dni wcześniej meczu z Urugwajem (0:0), w poniedziałek zabrakło na murawie Lewandowskiego. Peszko, który przyjaźni się z gwiazdorem Bayernu, uważa, że z nim w składzie zespół Adama Nawałki odniósłby inne wyniki w tych spotkaniach.


- Gdyby był Robert, to dwa ostatnie mecze z Urugwajem i Meksykiem byśmy wygrali. Jest wsparciem dla nas, swoim zachowaniem na boisku i w szatni. To jak utrzymuje piłkę, jak o wszystkim decyduje.

- Przed każdym meczem wybiera zawodnika z reprezentacji żeby powiedział mowę motywacyjną. To nie jest tylko Robert, Kamilowie Glik i Grosicki czy wcześniej Artur Boruc, tylko każdy po kolei. Krzysiek Mączyński, Piotr Zieliński czy Karol Linetty - każdy musi tę mowę motywacyjną przejść i zmotywować chłopaków do gry - zdradził Peszko, który ostatni mecz w biało-czerwonej koszulce rozegrał w marcu.

Z uwagi na problemy zdrowotne w tym sezonie doświadczony zawodnik zanotował tylko pięć ekstraklasowych występów w barwach Lechii Gdańsk. Aktualnie wraca on do formy.  ŹRÓDŁO
TVN 24
TAGI: Polska Reprezentacja Polski Robert Lewandowski Sławomir Peszko Lechia Gdańsk MŚ 2O18 Mistrzostwa Świata
Zobacz również
Grosicki po porażce z Czechami
17 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.