ESPN 100: Najlepsi środkowi pomocnicy świata

ESPN 100: Najlepsi środkowi pomocnicy świata fot. Transfery.info
Źródło: ESPN

Redakcja ESPN w ramach zestawienia ESPN 100 przedstawiła listę 10 najlepszych środkowych pomocników świata.

Ranking ESPN 100 to lista 100 najlepszych zawodników na świecie z podziałem na pozycje oraz szkoleniowców wybrana przez dziennikarzy amerykańskiej stacji. Jak już informowaliśmy, wśród napastników triumfował Robert Lewandowski. Jeśli chodzi o operujących w środku pola pomocników pierwsze miejsce zajął Luka Modrić.

Chorwat utrzymał tym samym pierwszą lokatę z poprzedniego roku. Gwiazdor Realu tym razem bezpośrednio wyprzedził swojego klubowego kolegę, Toniego Kroosa i N’Golo Kanté z Chelsea. Sergio Busquets, który zajął drugie miejsce 12 miesięcy temu, tym razem jest szósty.

Wart podkreślenia jest fakt, że z zawodników Realu, oprócz Modricia i Kroosa, wyróżniony został również Casemiro.