Bayer Leverkusen po nowego bramkarza

11 miesięcy temu Bayer Leverkusen po nowego bramkarza

Opiekun Bayeru Leverkusen, Heiko Herrlich zamierza zabezpieczyć się na wypadek ewentualnego odejścia Bernda Leno będącego aktualnie numerem jeden w bramce „Aptekarzy”.

Z tego powodu ekipa z BayAreny skierowała swe zainteresowanie w kierunku Lukáša Hrádecký’ego, występującego aktualnie w Eintrachcie Frankfurt. 28-letni reprezentant Finlandii od pewnego czasu jest uznawany za jednego z najlepszych golkiperów Bundesligi. Atutem przemawiającym za jego sprowadzeniem jest także fakt, iż wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, dzięki czemu klub z Leverkusen mógłby pozyskać go na zasadzie wolnego transferu.

Hrádecký urodził się w Bratysławie, jednak w młodym wieku wraz z rodziną wyemigrował do Finlandii i to właśnie ten kraj reprezentuje na arenie międzynarodowej. Do Niemiec zawitał przed dwoma laty po wielu sezonach dobrych występów w lidze duńskiej dla tamtejszych Esbjerg fB i Brøndby IF. Jego dobre występy w barwach Eintrachtu pozwoliły mu w zeszłym roku odebrać statuetkę dla najlepszego piłkarza Finlandii, po którą to nagrodę sięgali w przeszłości m.in. Jari Litmanen i Sami Hyypiä.

Sprowadzenie nowego bramkarza w szeregi Bayeru wydaje się być konieczne zważywszy na coraz częstsze spekulacje łączące Bernda Leno z największymi klubami kontynentu. Bramkarz reprezentacji Niemiec już latem może stać się bohaterem transferu, którego kwota może oscylować w okolicach dwudziestu milionów euro. 

Poza Hrádeckým wśród innych potencjalnych następców Leno wymieniani są Marvin Hitz z Augsburga, a także Sven Ulreich, który w Bayernie Monachium zastępuje aktualnie kontuzjowanego Manuela Neuera.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Lukáš Hrádecký Finlandia Eintracht Frankfurt Niemcy Bayer 04 Leverkusen
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.