Castells: Nie wiem, skąd Barcelona weźmie pieniądze na stadion

5 lat temu
Joan Castells | fot. premioseseea.es

Były wiceprezes Barcelony Joan Castells nie wierzy, że klub dysponuje finansami rzędu 600 milionów euro wymaganych do renowacji Camp Nou.

Jednocześnie Castells ostrzegł socios Barcelony, by dwa razy przemyśleli swój wybór w referendum w sprawie budowie nowego obiektu na bazie starego stadionu. Hiszpan skrytykował czteroleti plan remontu legendarnego stadionu. - Nie wiem, czy to rozwiązanie jest konieczne, by klub rozpoczynał tak drogą inwestycję. To duże ryzyko dla sytuacji finansowej klubu – przyznał.

- To odważne posunięcie, trzeba zwrócić uwagę na wielkość i koszt tej inwestycji, a nie tylko na możliwość generowania wysokich dochodów w przyszłości – komentował były wiceprezes. - Myślę o tym bardzo dokładnie, zanim oddam głos na „tak”. Weźmy pod uwagę duże ryzyko w sytuacji finansowej klubu. Pytanie, czy warto ryzykować - komentował.

- Koniecznym jest inwestowanie w pierwszą drużynę oraz niezbędnym jest pozostanie najlepszym zespołem na świecie. Myślę, że będzie to trudne do pogodzenia z dokonywaniem poważnych transferów – stwierdził Castells.

- Zagłosuję w referendum choć jeszcze nie zdecydowałem, czy będę głosować za czy przeciwko przebudowie. Katalonia ma historyczne dziedzictwo, a Camp Nou jest jego częścią. Chciałbym  Catalunya ma historycznego dziedzictwa i Camp Nou jest częścią. Chciałbym wybrać opcję wyremontowania Camp Nou do 300 milionów euro lub za niższą kwotę. Przy takim rozwiązaniu na pewno głosowałbym pozytywnie – zakończył.TAGI: Joan Castells Camp Nou Hiszpania Stadion
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.