Evaristo: Scolari sprawdziłby się w Barcelonie

3 lata temu
Scolari zatąpi Martino w Barcelonie? | Fot. UEFA

Wobec możliwej rezygnacji Gerardo Martino z funkcji trenera FC Barcelona trwają spekulacje, kto mógłby zająć jego miejsce. Zdaniem Brazylijczyka Evaristo de Macedo, byłego gracza „Barcy”, najlepszym wyborem byłby Luiz Felipe Scolari.

Evaristo de Macedo w latach 60-tych i 70-tych reprezentował barwy zarówno Barcelony jak i Realu Madryt. W Katalonii grał w sezonach 1957-1962 a w drużynie „Królewskich” dwa kolejne. Z racji tego, że jest jednym z zaledwie kilku piłkarzy, którym dane było grać w obu tych zespołach, często jako ekspert wypowiada się na temat Gran Derbi.

Evaristo został poproszony o komentarz do niedzielnego starcia Barcelony z Realem dla katalońskiego radia La Xarxa 'Esports' – W El Clásico nie ma faworytów. To spotkanie dwóch świetnych i bardzo zdeterminowanych zespołów, nie można więc powiedzieć, że któryś z nich jest faworytem – powiedział Brazylijczyk.

Były reprezentant Canarinhos odniósł się do rosnącej formy Leo Messiego. Zdaniem Evaristo Argentyńczyk wraca na dobrą ścieżkę, którą kroczył przed kontuzjami. Urazy nieco go przystopowały, ale teraz jest w pełni zdrowy a jego dyspozycja ciągle rośnie.

Także w kontekście nowego trenera Barcelony Brazylijczyk ma swoje zdanie – Scolari jest świetnym trenerem i ma ogromne doświadczenia. Myślę, że jeśli "Barca" będzie chciała podpisać z nim kontrakt a on przyjmie jej ofertę, to będzie znakomity wybór – zakończył Evaristo.

ŹRÓDŁO
La Xarxa 'Esports'
TAGI: Evaristo de Macedo Luiz Felipe Scolari FC Barcelona Real Madryt CF
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.