Bohater "Moneyball" doradcą holenderskiego klubu

4 lata temu Bohater
fot. Moneyball

Były dyrektor bejsbolowego Oakland Athletics Billy Beane został zatrudniony przez holenderskie AZ Alkmaar na stanowisku doradcy. Historia Amerykanina stała się tematem bestsellerowej książki, na której to podstawie powstał dramat „Moneyball”.

Osiągnięcia Billy’ego Beane’a zostały przelane na papier w książce Michaela Lewisa pt. „Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game”. Na podstawie jego dzieła w 2011 roku powstał natomiast dramat biograficzny „Moneyball”, którego głównym bohaterem jest rzecz jasna menadżer klubu z Kalifornii, w którego rolę wcielił się Brad Pitt. Beane zasłynął innowacyjnym podejściem do rozgrywek American League w 2002 roku. Borykająca się z kłopotami finansowymi drużyna Oakland Athletics nie miała pieniędzy, by zbudować zespół na nadchodzący sezon. Menadżer oraz jego asystent postanowili wykorzystać zaawansowane analizy komputerowe, które pozwoliły im pozyskać kilku zawodników z nieprzeciętnymi umiejętnościami, dzięki czemu drużyna wygrała 20 kolejnych meczów, ustanawiając wówczas rekord AL.

Beane ma służyć poradami holenderskiemu zespołowi na polu występów na najwyższym poziomie oraz ma pomóc w wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu ułatwienie funkcjonowania klubu. Orędownikiem jego zatrudnienia w Holandii był dyrektor generalny AZ Robert Eenhoorn, który w przeszłości był zawodnikiem New York Yankees.

- Klub był bardzo zainteresowany rozwiązaniami, które przedstawiono w „Moneyball”, zanim do niego trafiłem. Znam Billy’ego z uwagi na to, że sam kiedyś byłem bejsbolistą. Ucieszył się, kiedy dowiedział się o naszym zainteresowaniu jego poradami – powiedział Eenhoorn.

Zadowolenia ze współpracy nie kryje również 52-letni Amerykanin. – Jestem niezwykle zadowolony z tego, że będę mógł doradzać temu klubowi. Pomimo różnic w dyscyplinach zarówno AZ, jak i Oakland Athletics, stoją przed podobnymi wyzwaniami. Uwielbiam piłkę nożną, podoba mi się plan na przyszłość AZ, nie mogłem więc przejść obojętnie wobec tej oferty – powiedział Billy Beane.ŹRÓDŁO
AZ Alkmaar
TAGI: AZ Alkmaar Billy Beane Holandia USA
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.