Adrian Benedyczak z dwucyfrową liczbą goli w tym sezonie. Znakomita forma Polaka

Adrian Benedyczak z dwucyfrową liczbą goli w tym sezonie. Znakomita forma Polaka fot. Massimo Paolone/LaPresse/SIPA USA/PressFocus

Adrian Benedyczak strzelił gola, a jego Parma prowadzi do przerwy 2-0 z Ternaną Calcio.

Adrian Benedyczak w ostatnich miesiącach był łączony między innymi z zespołami Premier League, a także Fenerbahçe.

Do tej pory jednak kończyło się wyłącznie na spekulacjach, ponieważ brakowało konkretów. Patrząc jednak na rozwój Polaka, można przypuszczać, że te nadejdą w kolejnym oknie.

Wydaje się, że z każdym kolejnym spotkaniem wartość byłego gracza Pogoni Szczecin rośnie.

W sobotę rozgrywane jest spotkanie Serie B, w którym Parma mierzy się na wyjeździe z Ternaną Calcio. Do przerwy ekipa Benedyczaka prowadzi już 2-0.

Polak natomiast wpisał się na listę strzelców w 19. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny.

Ponadto mógł mieć też asystę, jednak jego kolega pomylił się w znakomitej sytuacji.

Benedyczak od początku sezonu rozegrał już łącznie 29 meczów, a w nich strzelił 11 bramek, z czego dziesięć w samej Serie B.

23-latek ma też na swoim koncie trzy asysty.