AS Roma z kuriozalną wpadką w Pucharze Włoch. To będzie drugi walkower w tym sezonie

Źródło: Transfery.info | Football Italia

AS Roma uległa niespodziewanie Spezii (2:4 po dogrywce) w 1/8 finału Pucharu Włoch i na dodatek popełniła kuriozalny błąd w dogrywce związany z przeprowadzeniem zbyt dużej liczby zmian, za co zostanie ukarana walkowerem.

„Giallorossi” przystępowali do pojedynku z zespołem zajmującym miejsce w środku tabeli Serie A w roli zdecydowanego faworyta do wywalczenia awansu do następnej fazy krajowego pucharu.

Ekipa ze Stadio Olimpico rozpoczęła jednak w fatalnym stylu mecz ze Spezią i już po kwadransie przegrywała 0:2. Na swoje szczęście tuż przed zejściem na przerwę zdołała zdobyć gola kontaktowego i dlatego z optymizmem mogła patrzeć na swoje szanse na odrobienia strat w drugiej połowie spotkania.

AS Roma dość długo szukała skutecznego sposobu na umieszczenie po raz drugi futbolówki w siatce przeciwnika, ale koniec końców ta sztuka udała się Henrikhowi Mkhitaryanowi w 73. minucie.

W końcowym fragmencie starcia gospodarze tego meczu dążyli do zdobycia bramki dającej jej zwycięstwo, ale niestety nie znaleźli w regulaminowym czasie po raz trzeci drogi do bramki „Aquilotti” i w efekcie sędzia zarządził konieczność rozegrania dogrywki.

Ta zaczęła się od kuriozalnych błędów „Giallorossich” i wykluczenia z dalszej rywalizacji Gianluki Manciniego i Pau Lópeza. Pierwszy został ukarany drugą żółtą, a drugi bezpośrednio czerwoną kartką.

W zaistniałej sytuacji sztab szkoleniowy Romy musiał wprowadzić na boisko rezerwowego bramkarza i mógł to zrobić, ponieważ w Pucharze Włoch obie drużyny mają do dyspozycji dodatkowe okno na wykonanie zmiany w dogrywce, ale jednocześnie wbrew zaleceniom FIFA nie mogą dokonać szóstej roszady w składzie.

O tym fakcie zdaje się zapomnieli członkowie sztabu szkoleniowego, ponieważ oprócz Daniela Fuzato posłali do boju jeszcze Rogera Ibañeza, który jako szósty piłkarz pojawił się na boisku z ławki rezerwowych.

Media we Włoszech nie mają wątpliwość, że ta kuriozalna pomyłka doprowadzi do ukarania „Giallorossich” drugim walkowerem w trwających rozgrywkach. Pierwszy ekipa ze Stadio Olimpico otrzymała za wystawienie nieuprawnionego zawodnika w meczu przeciwko Hellasowi Verona (0:0) w pierwszej kolejce Serie A.

Ta weryfikacja końcowego wyniku nie będzie miała wpływu na aspekt sportowy tego meczu, ponieważ Spezia strzeliła dwa gole w dogrywce i tym samym odniosła spory sukces za sprawą pokonania wyżej notowanego rywala oraz zameldowania się w ćwierćfinale Pucharu Włoch.