Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Dawid Basiak

Borussia Dortmund w rewanżowym pojedynku przed własną publicznością pokonała Atlético Madryt (4:2) i w szaleńczy sposób przypieczętowała upragniony awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Atlético Madryt zakończył się zwycięstwem hiszpańskiego zespołu (2:1), co w rewanżu naturalnie wywarło na podopiecznych Edina Terzicia presję w postaci odrabiania wyniku.

Już po pierwszej połowie mogłoby się wydawać, że zawodnicy z Dortmundu pod tym względem odrobili lekcję we wzorowy sposób, czego dowodem były dwie szybkie bramki z ich strony.

W 34. minucie wynik rewanżowego pojedynku otworzył Julian Brandt, który umieścił piłkę w siatce, po udanej próbie strzału z dość ostrego kąta.

Rozpędzona Borussia swoje prowadzenie podwyższyła zaledwie pięć minut później za sprawą trafienia, którego autorem został Ian Maatsen.

Do przerwy rezultat meczu nie uległ już zmianie, lecz zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania humory kibiców na Signal Iduna Park uległy znacznemu pogorszeniu, a wszystko to za sprawą samobójczego trafienia Matsa Hummelsa. Co kluczowe, bramka ta dawała wyrównanie w dwumeczu.

Rozpędzone Atlético nie zamierzało składać broni, czego efektem był kolejny strzelony gol. Tym razem w 64. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Ángel Correa, zapewniając wówczas swojej drużynie awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Taki obrót spraw nie pozostawiał gospodarzom żadnego innego wyboru, aniżeli całkowite ruszenie do ofensywy w poszukiwaniu potrzebnych bramek.

Ten plan wyszedł im wyśmienicie, bowiem już w 71. minucie Niclas Füllkrug pokonał Jana Oblaka, a zaledwie trzy minuty później dzieła zniszczenia dokonał Marcel Sabitzer, ustalając wynik meczu na 4:2 (w dwumeczu 5:4) oraz dając tym samym Borussii upragniony awans do dalszego etapu rozgrywek.

Tym samym Borussia o awans do wielkiego finału Ligi Mistrzów powalczy w półfinałowym dwumeczu z francuskim Paris Saint-Germain, które wyeliminowało FC Barcelonę. Pierwszy pojedynek zostanie rozegrany we wtorek 30 kwietnia.