Bracia Mbappé pograli razem w Ligue 1. Symboliczny debiut Ethana w pierwszej drużynie PSG fot. PSG

W środowy wieczór na Parc des Princes kibice mogli zaobserwować w akcji nie jednego, a dwóch zawodników z nazwiskiem „Mbappé” na plecach. Na parę minut do Kyliana dołączył znacznie młodszy brat, Ethan.

Do zjednoczenia rodziny w wymiarze współzawodnictwa na jednej murawie doszło w 17. kolejce Ligue 1. Mistrz Francji jako absolutny faworyt pojedynku rywalizował o trzy punkty z FC Metz.

Gospodarze przez większość czasu nie mogli czuć się pewni zwycięstwa. W 60. minucie prowadzili 2:0, ale rywal zdołał odpowiedź kontaktowym trafieniem na ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu.

Dopiero w 83. minucie mecz „zabił” gol obchodzącego tego samego dnia 25. urodziny Kyliana Mbappé, który w efekcie zanotował dublet trafień i pozwolił na przerwę zimową utrzymać pozycję lidera w lidze z pięciopunktową przewagą nad OGC Nice.

Co ciekawe, w doliczonym czasie trener Luis Enrique pozwolił na boisku zadebiutować Ethanowi Mbappé, niespełna 17-letniemu bratu Kyliana, który zajął miejsce Kang-In Lee.

Przez cząstkę spotkania zmiennik zdążył zaliczyć dziewięć kontaktów z piłką. Każdy z nich skutkował celnym podaniem do partnera z drużyny.

Różnica wieku między rodzeństwem to aż dziewięć lat. Obaj do ekipy z Paryża trafili w tym samym czasie (2017 rok). Kylian Mbappé praktycznie z marszu musiał zachwycać publiczność po transferze o łącznej kwocie 180 milionów euro, zaś Ethan dopiero zaczynał wspinać się po juniorskich szczeblach.

Nastolatek dotychczas doświadcza występów w młodzieżowej lidze Championnat National U-19 i UEFA Youth League. Na arenie międzynarodowej dołożył od siebie dwie asysty.

Bracia odróżniają się od siebie także pozycją na boisku. Starający się aspirować w każdym roku do walki o Złotą Piłkę starszy z braci rozegrał już 282 spotkania na skrzydle lub środku ataku, stając się najlepszym strzelcem wszech czasów w klubie. Nastolatek z kolei kształci się na środkowego pomocnika.

Umowa Ethana z PSG, podobnie jak Kyliana, wygasa już po tym sezonie. Pozostaje więc czekać na rozwój sytuacji.