Bundesliga: Lewandowski przełamał klątwę. Od razu dublet! [WIDEO]

Bundesliga: Lewandowski przełamał klątwę. Od razu dublet! [WIDEO] fot. Eleven Sports

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w sobotnim meczu Bundesligi pomiędzy Bayernem a Fortuną Düsseldorf. Monachijczycy wygrali je 5:0.

Wielkie strzelanie w Monachium rozpoczął w 15. minucie Mathias Jørgensen, który skierował piłkę do własnej bramki. Przed upływem kolejnego kwadransa na 2:0 podwyższył Benjamin Pavard, który maczał palce również przy golu numer jeden.

Lewandowski swoje pierwsze trafienie zanotował tuż przed przerwą. Kapitan reprezentacji Polski wykończył dogranie Thomasa Müllera, który wyłożył mu piłkę w zasadzie do pustej bramki. Kilka minut po wznowieniu gry „Lewy” zapisał się na listę strzelców po raz drugi, tym razem efektownie wykorzystując podanie Serge’a Gnabry’ego. Trafienie dołożył jeszcze Alphonso Davies i Bayern wygrał 5:0.

Notując dzisiaj dwa trafienia, Lewandowski przełamał małą klątwę. Fortuna pozostawała bowiem jedyną drużyną z Bundesligi, której do tej pory nie strzelił gola. Licząc wszystkie rozgrywki, mierzył się z nią sześciokrotnie. Za siódmym razem Polak dopiął swego.

31-latek zdobył w sobotę 28. i 29. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Wart odnotowania jest również debiut w pierwszym zespole Bayernu Olivera Batisty Meiera. 19-letni skrzydłowy pojawił się na boisku w 78. minucie, zmieniając Gnabry’ego.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech... OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech... Rano matura, wieczorem półfinał Ligi Mistrzów Rano matura, wieczorem półfinał Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Thiago Silva znalazł nowy klub. Plan na grę po 41. urodzinach OFICJALNIE: Thiago Silva znalazł nowy klub. Plan na grę po 41. urodzinach Marek Papszun kompletuje sztab przed hitowym powrotem. Tuż-tuż! Marek Papszun kompletuje sztab przed hitowym powrotem. Tuż-tuż!