Dwie zmiany w pierwszej minucie spotkania, czyli przepisy po rumuńsku [WIDEO]

Źródło: Transfery.info | Twitter

W ubiegły piątek spotkały się ze sobą Gaz Metan Mediaș i Argeș Pitești. Oba zespoły dokonały zmian już w pierwszej minucie zawodów.

Kiedy tylko wybrzmiał gwizdek rozjemcy starcia rumuńskiej ekstraklasy, dwóch graczy otrzymało sygnał do wejścia na boisku i tym sposobem na placu gry zameldowali się Nasser Chamed i Georgian Honciu. Dlaczego niewątpliwie kuriozalna sytuacja miała w ogóle miejsce?

Przepisy w Rumunii wymagają od klubów wystawiania do gry w każdym meczu przynajmniej dwóch zawodników poniżej 21. roku życia, z tym że tylko jeden z nich musi przebywać na boisku przez 90 minut. To coraz częściej wykorzystują szkoleniowcy, w konsekwencji czego jesteśmy świadkami roszad już na wstępnym etapie zawodów.

Trenerzy od dawna narzekają na powyższy zapis w regulaminie. Zespoły nie posiadają bowiem zbyt wielu utalentowanych młodych graczy i aby móc rywalizować na odpowiednim poziomie, wprowadzani są o wiele bardziej doświadczeni piłkarze. W powyższym przypadku byli to odpowiednio 26-latek i 31-latek.

Ostatecznie Gaz Metan Mediaș wygrało z Argeș Pitești 2:0, a na listę strzelców wpisali się Ondřej Bačo oraz Nicolao Dumitru.