Ekstraklasa: Znakomita bramka Jesúsa Imaza [WIDEO]

Ekstraklasa: Znakomita bramka Jesúsa Imaza [WIDEO] fot. Canal+ Online
Źródło: Canal+ Online

Jesús Imaz popisał się świetnym trafieniem w meczu Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Cracovią.

Jagiellonia Białystok podchodziła do spotkania z Cracovią, mając pięć punktów przewagi nad zajmującym szesnaste, spadkowe miejsce w tabeli Ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Krakowianie byli siedem „oczek” nad kreską, będąc pewni utrzymania.

W 14. minucie zespół „Jagi” był przy piłce. Israel Puerto podał ją do znajdującego się w okolicach środka boiska Jesúsa Imaza, ten minął linię oddzielającą od siebie obie połowy i zdecydował się oddać uderzenie z daleka. Strzał zaskoczył strzegącego dostępu do bramki krakowian Lukáša Hroššo.

Dla hiszpańskiego zawodnika to czternasty gol w tym sezonie Ekstraklasy. Jest on wiceliderem klasyfikacji strzelców. Więcej trafień na koncie uzbierał tylko jego rodak i jednocześnie kolega z drużyny Marc Gual. Szanse na to, że któryś z nich sięgnie po koronę króla strzelców, są duże. Obaj zdobyli grubo ponad połowę wszystkich bramek „Jagi” w trwających rozgrywkach.

Białostoczanie cały czas prowadzą z Cracovią 1:0. Jeżeli utrzymają prowadzenie, już na pewno pozostaną na najwyższym szczeblu.