Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Źródło: De Telegraaf

Vitesse pokonało NEC Nijmegen 1:0 w meczu Eredivisie. Po zawodach piłkarze podbiegli do swoich kibiców, aby świętować z nimi zwycięstwo. W pewnej chwili trybuna uległa jednak częściowemu załamaniu.

Goście wyszli na prowadzenie już w 16 minucie. Na listę strzelców wpisał się Nikolai Baden Frederiksen, były napastnik Primavery Juventusu.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i ekipa z Arnhem mogła cieszyć się ze zwycięstwa w stosunku 1:0. Zawodnicy postanowili świętować triumf ze swoimi kibicami.

Fani Vitesse zgromadzeni na Goffertstadion fetowali zwycięstwo z drużyną, kiedy nagle usunęła się jedna z trybun. Znajdujący się na niej ludzie z trudem utrzymali równowagę, a zaraz potem kontynuowali świętowanie. Według nieoficjalnych informacji nikomu nic się nie stało.

Jak przekazał dziennik „De Telegraaf”, kibiców uratował stalowy kontener z przeznaczeniem dla działu gastronomii. Uległ on częściowemu zniszczeniu, ale ostatecznie zatrzymał dalsze osunięcie trybuny.

Gdyby go tam nie było, można tylko wyobrażać sobie, z jaką tragedią mielibyśmy do czynienia.