Fantastyczny gol Jobe'a Bellinghama. Grad bramek w meczu Championship

Fantastyczny gol Jobe'a Bellinghama. Grad bramek w meczu Championship fot. Ross Johnston/Focus Images/MB Media/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk

Brat Jude'a Bellinghama, Jobe, w meczu przeciwko Southampton FC popisał się pięknym trafieniem, jednak jego Sunderland AFC ostatecznie przegrał to spotkanie 2:4.

W ramach 37. kolejki Championship odbyło się spotkanie dwóch dużych angielskich marek - Southampton podejmowało u siebie Sunderland. Mecz kolejno trzeciej z dwunastą drużyną ligi rozpoczął się o 16:00 w sobotę. Dziewięć minut po pierwszym gwizdku prowadzenie gospodarzom zapewnił wicelider klasyfikacji strzelców zaplecza Premier League (18 goli) - Stuart Armstrong, który kolejne trafienie zanotował jeszcze przed przerwą.

W 62. minucie bramkę kontaktową dla „Czarnych Kotów” zdobył 20-letni Romaine Mundle, a remis niecałe 10 minut później remis zapewnił Jobe Bellingham, oddając piękny strzał zza pola karnego. Futbolówka uderzona przez 18-latka nie dała bramkarzowi rywali żadnych szans na skuteczną interwencję.

Imponujący gol pomocnika nie dał jednak drużynie Mike'a Doddsa upragnionych punktów. W końcówce spotkania dwa gole zdobył Joe Rothwell i to sympatycy spadkowiczów Premier League mogli świętować zwycięstwo.

Młodzieżowy reprezentant Anglii w obecnym sezonie zdobył sześć bramek oraz zanotował asystę w 38 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Brat gwiazdy Realu Madryt według doniesień mediów miał być w ostatnim czasie obserwowany przez Lazio, które rozważa sprowadzenie go latem.