Filip Bednarek kończył mecz z Górnikiem Zabrze z ośmioma szwami. „Doktor zaaplikował mi Ketanol w tyłek i jazda” fot. Lech Poznań
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań pokonał w niedzielę Górnika Zabrze w stosunku 2-1, a duży wpływ na triumf miał Filip Bednarek. Okazuje się, że golkiper na drugą połowę wyszedł z ośmioma szwami w kolanie.

Po niemrawym początku sezonu Lech Poznań wraca na odpowiednią drogę. Mistrzowie Polski nie tylko dobrze radzą sobie w Ekstraklasie, ale też całkiem nieźle punktują w europejskich pucharach, co w ostatnich latach nie było wcale czymś normalnym.

Wyjazdowy remis przeciwko Hapoelowi Beer Szewa (1-1) wlał w serca fanów „Kolejorza” nadzieję na dobry występ przeciwko Górnikowi Zabrze.

Tak się rzeczywiście stało, bo ekipa prowadzona przez Johna van den Broma uporała się z tym rywalem i pokonała go w stosunku 2-1. Dwa gole dla gości zdobył Mikael Ishak. Honorowe trafienie gospodarzy to z kolei zasługa Szymona Włodarczyka.

Napastnicy byli bohaterami swoich drużyn, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje także bramkarz przyjezdnych, Filip Bednarek. Okazuje się bowiem, że kończył on mecz z ośmioma szwami, które w przerwie założył mu medyk związany z Lechem Poznań.

W pierwszej połowie starł on się bowiem z Lukasem Podolskim i pod znakiem zapytania stanął występ bramkarza w drugiej połowie. On jednak dzięki woli walki dokończył tę rywalizację i w kilku sytuacjach ratował swoich kolegów przed stratą gola.

- Wszystko odbyło się w ferworze walki i takie jest życie. W przerwie doktor założył sześć szwów na jedną ranę, dwa kolejne na drugą, zaaplikował mi Ketonal w tyłek i jazda - powiedział.

- Parę tych interwencji było, ale to są generalnie fajne mecze. Rozgrywa się je na dużym zmęczeniu, po wielu podróżach i emocjach. Czasem jest tak, że, jak wygrywasz gładko 3:0, to nie czujesz tej satysfakcji, co po takim ciężkim boju - dodał.

Na razie nie wiadomo, czy Bednarek będzie gotowy do gry w środowym starciu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, czy też szansę dostanie ktoś inny. Do dyspozycji trenera van den Broma jest jeszcze między innymi sprowadzony latem Artur Rud´ko.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! Gonçalo Feio z niespodziewaną decyzją w sprawie Kacpra Tobiasza Gonçalo Feio z niespodziewaną decyzją w sprawie Kacpra Tobiasza „Myślę, że Marek Papszun zdecydowałby się poprowadzić ten klub” „Myślę, że Marek Papszun zdecydowałby się poprowadzić ten klub”