GKS Katowice nie zwalnia tempa. Wygrana 5:0 i przedłużona seria zwycięstw [WIDEO]

Łukasz Grzywaczyk

W niedzielę doszło do starcia GKS-u Katowice z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gospodarze wygrali to spotkanie aż 5:0, kontynuując passę zwycięstw.

Walcząca o awans „GieKSa” podejmowała u siebie bijące się o utrzymanie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Choć pierwszy kwadrans był bardzo spokojny, to drugi przyniósł wiele emocji. W 23. minucie ukarany żółtą kartką został Matej Senić, który sprokurował rzut karny. Choć Patryk Procek obronił jedenastkę wykonywaną przez Arkadiusza Jędrycha, tak chwilę później Senić ponownie faulował rywala, tym razem chcącego dobić piłkę po interwencji bramkarza. Za drugim razem 31-letni obrońca GKS-u się nie pomylił i otworzył wynik spotkania.

Tuż przed końcem pierwszej połowy dwie bramki zdobył Mateusz Marzec, a dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania na listę strzelców wpisał się Sebastian Bergier. Dla byłego piłkarza Śląska było to trafienie w czwartym meczu z rzędu oraz jedenaste w całym sezonie.

Wynik spotkania w 62. minucie ustalił Adrian Błąd, który zamienił rzut karny na bramkę. Przegrywające 0:5 Podbeskidzie, choć nie strzeliło żadnego gola, to dwukrotnie ukarane zostało czerwoną kartką. Oprócz Senicia, na kilka minut przed końcem boisko musiał opuścić były reprezentant Polski - Tomasz Jodłowiec.

Dla „GieKSiarzy” było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonywali Miedź Legnicę (2:0), Znicz Pruszków (3:1) oraz Resovię Rzeszów (2:0). Klub z Katowic zajmuje obecnie szóste miejsce w I lidze, dające grę w barażach o awans do Ekstraklasy. Podbeskidzie z kolei zajmuje przedostatnie miejsce w lidze ze stratą siedmiu punktów do bezpiecznej lokaty.