Hamšík już pożegnał się z Napoli

Hamšík już pożegnał się z Napoli fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Źródło: Sky Italia

Jak informują włoskie media, 31-letni Marek Hamšík podpisał umowę z Dalian Yifang, co oznacza, że ostatni mecz dla Napoli ma za sobą.

Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie transakcji. Powinno ono nadejść nawet w najbliższych godzinach.

Według włoskiego Sky Marek Hamšík z klubem Chinese Super League związał się umową do 31 grudnia 2021 roku, na mocy której zarobi dziewięć milionów euro za sezon. Napoli z kolei ma zainkasować 15 milionów euro plus bonusy. Należy przy tym pamiętać, że w związku z obowiązującym w Chinach podatkiem transferowym koszt transakcji dla Dalian Yifang będzie blisko dwukrotnie większy.

Hamšík tym samym ostatni mecz dla Napoli ma już za sobą. Okazało się nim ligowe spotkanie przeciwko Sampdorii - drugiego lutego jego zespół pokonał genueńczyków 3-0, a Słowak przebywał na boisku przez 74 minuty. Jego łączny bilans dla Napoli tym samym zamknął się w 121 bramkach i 111 asystach w 520 meczach.