Koniec pięknej przygody Wrexham. Zdecydowały dwie minuty

Koniec pięknej przygody Wrexham. Zdecydowały dwie minuty fot. DFree / Shutterstock.com
Patryk Krenz

Przygoda Wrexham AFC z FA Cup zakończyła się na 1/16 finału. Zespół, którego właścicielem jest słynny Ryan Reynolds, przegrał w rewanżu z Sheffield United. Los walijskiej drużyny rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry.

Trzeci najstarszy klub na świecie odpadł z Pucharu Anglii, lecz z pewnością pozostawił po sobie dobre wrażenie. Podopieczni Phila Parkinsona rozegrali wcześniej kilka udanych spotkań, pokonując wyżej notowanych przeciwników.

Drużyna z National League (piąty szczebel ligowy) swoje zmagania w renomowanym turnieju zaczęli od kwalifikacji, w których pokonali zespół Blyth Spartans. Potem przystąpili do fazy 1/128 finału. W niej walijski klub odprawił z kwitkiem Oldham Athletic (piąta liga). Po zwycięstwie jeszcze nad Farnborough (szósta liga) przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie.

W 1/32 los skojarzył Wrexham z Coventry City, a więc z przedstawicielem Championship. Faworyt tego starcia był jasny od początku, lecz to finalnie „The Robins” triumfowali nad wyżej notowanym rywalem po świetnym widowisku zakończonym wynikiem 4:3.

Następną przeszkodą był kolejny zespół z zaplecza ekstraklasy - Sheffield United. Pierwsza konfrontacja obydwu drużyn zakończyła się remisem 3:3. „Szable” doprowadziły do wyrównania wyniku w 95. minucie, uciekając sprzed topora. Oznaczało to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie rewanż.

W nim do 94. minuty utrzymywał się jednobramkowy remis. Zespół Parkinsona dał się jednak zaskoczyć i w doliczonym czasie gry stracił gola. Dwie minuty później bramkarz Wrexham, Rob Lainton, wyjmował piłkę z siatki po raz trzeci, nie mając już żadnych nadziei.

Tym samym waleczny przedstawiciel National League odpadł z Pucharu Anglii. Zdecydowanie jego udział w wymagającym turnieju należy docenić.

Po bolesnej porażce kilka słów napisał Ryan Reynolds, wyrażający dumę ze swoich piłkarzy.

„Jestem dumny z tych chłopców. I ponad czterech tysięcy kibiców, którzy dali z siebie wszystko” - napisał gwiazdor.

Wrexham skupi się teraz w pełni na rozgrywkach ligowych, w których zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do liderującego Notts County.