LaLiga: Kontrowersja w meczu Barcelony z Rayo Vallecano

LaLiga: Kontrowersja w meczu Barcelony z Rayo Vallecano fot. TV
Źródło: Cadena SER

FC Barcelona tylko zremisowała w sobotę z Rayo Vallecano 1:1. Do sędziowskiej kontrowersji doszło w końcówce meczu.

Rayo Vallecano objęło prowadzenie w starciu z Barceloną kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Zastępującego w podstawowym składzie mistrzów Hiszpanii Marca-André ter Stegena Iñakiego Peñę strzałem z dystansu zaskoczył Unai López. Gdy wydawało się, że gospodarze niespodziewanie zwyciężą, w 82. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Florian Lejeune, ustalając wynik spotkania na 1:1.

Pod jego koniec nie zabrakło kontrowersji. Walczący o piłkę Raphinha wzbił się w powietrze i został kopnięty przez Alfonso Espino. Działo się to w polu karnym Rayo, ale sędzia główny José Luis Munuera Montero nie użył gwizdka.

Sytuacja wzbudziła duże poruszenie w mediach społecznościowych zwłaszcza wśród kibiców Barcelony.

Były arbiter Eduardo Iturralde González przyznał w programie „Carrusel Deportivo” na antenie Cadena SER, że jego zdaniem goście powinni otrzymać jedenastkę.

Byłaby ona świetną okazją do wyrwania zwycięstwa, a tak po remisie mają oni na koncie 31 punktów w tabeli ligi hiszpańskiej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?!