Legia Warszawa: Dramaty Vamary Sanogo i Marko Vešovicia, długa przerwa Jose Kanté fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, Vamara Sanogo, Marko Vešović i Jose Kanté poznali diagnozy w sprawie swoich kontuzji po meczu ze Śląskiem Wrocław (2-0). Spełniły się same pesymistyczne scenariusze.

Najmniej ucierpiał ostatni z nich. Kanté, o którym było bardzo głośno w związku z incydentem z rzuceniem na ziemię koszulki Legii, zakończył już sezon 2019/2020. Czeka go sześć tygodni przerwy po skręceniu stawu skokowego. 29-letni napastnik w trwającym sezonie polskiej ligi strzelił dziesięć bramek, dorzucając trzy asysty.

Uraz Vešovicia od początku wydawał się bardzo poważny. Czarnogórca czeka nawet osiem miesięcy przerwy po zerwaniu więzadeł krzyżowych i bocznych. 28-letni prawy obrońca w 22 meczach Ekstraklasy 2019/2020 strzelił bramkę i zaliczył sześć asyst.

W tym roku w Ekstraklasie nie zobaczymy też Sanogo, który zerwał ścięgno Achillesa podczas treningu wyrównawczego. 25-letni francuski napastnik zdążył wrócić na boisko 10 czerwca po blisko rocznej rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego. Wszedł z ławki w meczu z Arką Gdynia i strzelił debiutancką bramkę dla Legii. Potem pojawił się na boisku też w końcówce meczu z Górnikiem Zabrze. Ze Śląskiem już nie zagrał, więc musiał odbyć feralny trening wyrównawczy.