Liga Mistrzów: Bayern Monachium rozgromił Lazio. Harry Kane popisał się dubletem [WIDEO]

Dawid Basiak

Bayern Monachium bez problemu uporał się z Lazio w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze wygrali to spotkanie wynikiem 3:0, po dublecie Harry'ego Kane'a oraz bramce Thomasa Muellera.

Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem włoskiego zespołu po trafieniu Ciro Immobile z rzutu karnego.

Rewanż na Allianz Arenie zapowiadał się niezwykle emocjonująco, a podrażnieni „Bawarczycy” nie zamierzali długo zwlekać z odrabianiem strat.

Ta sprawa udała im się już w pierwszej odsłonie meczu, w której na listę strzelców wpisali się Harry Kane oraz Thomas Mueller.

W 38. minucie angielski napastnik w swoim stylu, a więc głową, wpakował piłkę do bramki, po tym jak nieczysto w futbolówkę trafił Raphaël Guerreiro.

Dziewięć minut później prowadzenie Bayernu podwyższył Thomas Mueller, trącając piłkę, która leciała w kierunku bramki po strzale Matthijsa de Ligta.

Ostateczny cios gospodarze wymierzyli w 66. minucie spotkania, a wszystko to za sprawą skompletowanego dubletu autorstwa Harry'ego Kane'a.

Bayern w bardzo pewny sposób awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, nie pozostawiając piłkarzom Lazio żadnych szans.

Ogromną przewagę monachijskiego zespołu potwierdza fakt, iż Rzymianie przez cały mecz nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Manuela Neuera.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje dublet w wykonaniu Harry'ego Kane'a, który w obecnym sezonie zdobył już łącznie 31 bramek.