Liga Mistrzów: Wymuszona zmiana Marquinhosa w meczu z Bayernem Monachium

Liga Mistrzów: Wymuszona zmiana Marquinhosa w meczu z Bayernem Monachium fot. Nicolas Messyasz/SIPA/PressFocus

Marquinhos nie dokończył pierwszej połowy hitowego starcia Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. To wynik urazu kapitana Paris Saint-Germain.

Środkowy obrońca w weekend nabawił się kontuzji nogi i wydawało się, że nie ma szans na występ przeciwko Bawarczykom.

Nieoczekiwanie Brazylijczyk zaczął trenować z zespołem, co zwiększyło jego szanse na grę. Francuskie media podawały, że defensor nie będzie w pełni sił, ale mimo to wystąpi od pierwszych minut. Tak też się stało.

Marquinhos pełnił rolę łącznika między obroną a pomocą, nierzadko goszcząc na pozycji defensywnego pomocnika. W tej sytuacji w defensywie częściej liderował Sergio Ramos.

Nim pierwsza połowa dobiegła końca, 28-latek zgłosił kłopoty zdrowotne, łapiąc się za bok.

Christophe Galtier postanowił nie ryzykować i ściągnął swojego kapitana z boiska. Zmienił go Nordi Mukiele, a opaskę przejął Kylian Mbappé.

Do przerwy na Allianz Arenie mamy wynik bezbramkowy. Pierwszy mecz Bayern wygrał 1:0.