Mbappé sponiewierany w finale Pucharu Francji. Nie dotrwał nawet do przerwy! [WIDEO]

Kylian Mbappé został w bardzo bezpardonowy sposób potraktowany przez Loïca Perrina w trakcie finałowego pojedynku o Puchar Francji i w efekcie musiał przedwcześnie zakończyć swój udział w tym starciu.

Rząd we Francji uniemożliwił dogranie sezonu Ligue 1 ze względu na pojawienie koronawirusa na Starym Kontynencie.

Na późniejszym etapie pandemii postanowił poluźnić jednak wprowadzone restrykcje, co umożliwiło przedstawicielom krajowego futbolu rozegranie dwóch finałowych meczów o Puchar Francji i Puchar Ligi Francuskiej.

Na pierwszy ogień poszedł pierwszy z nich, w którym to naprzeciw sobie stanęły Paris Saint-Germain i AS Saint-Étienne. Za murowanego faworyta do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu uchodziła naturalnie drużyna z Paryża, która już w czternastej minucie objęła prowadzenie za sprawą trafienia Neymara.

Popularni „Zieloni” dość szybko podłamali się zaistniałą sytuacją i zdecydowanie podostrzyli grę obierając na cel największe gwiazdy PSG. Spośród nich najbardziej oberwało się Kylianowi Mbappé, który jeszcze przed przerwą został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu odniesionego urazu kostki po bezpardonowym wejściu Loïca Perrina.

Bardzo ostry faul blisko 35-letniego zawodnika wywołał olbrzymie poruszenie na boisku i naturalnie spowodował jego usunięcie z boiska za sprawą ujrzanej przez niego czerwonej kartki.

Na chwilę obecną stan zdrowia wszechstronnego ofensywnego piłkarza nie jest znany, ale należy przypuszczać, że może go zabraknąć w kadrze PSG przynajmniej na drugi finał krajowego pucharu, w którym to ekipa z Parc des Princes zmierzy się z Lyonem (31 lipca).

AKTUALIZACJA

Paris Saint-Germain pokonało Saint-Étienne (1:0). Z kolei reprezentant Francji pojawił się później na murawie o kulach, co nie napawa optymizmem przed nadchodzącą rywalizacją w Lidze Mistrzów.