Mourinho chwali Oscara

Mourinho chwali Oscara fot. Transfery.info
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Sky Sports

Menedżer Chelsea José Mourinho stwierdził, że Oscar nauczył się kontrolować grę i być decydującym piłkarzem, tak jak w meczu z Crystal Palace (2:1).

Brazylijczyk strzelił piękną bramkę z rzutu wolnego już w szóstej minucie, a także zanotował asystę przy golu Fàbregasa. „The Special One” nie traktuje Oscara już tylko jako zwykłego rozgrywającego i zauważa jego nieustanną poprawę w grze.

- Oscar w tej chwili nie jest już tylko typową „10”. On rozwinął się mentalnie i taktycznie, a to pozwoliło mu być fantastycznym piłkarzem. Oczywiście, może jeszcze się poprawić fizycznie. Ale ludzie zapominają, że on jest jeszcze tak młody – tłumaczył Portugalczyk.

- Kiedy rywale poświęcili więcej uwagi Fàbregasowi, wtedy właśnie Oscar przejął rolę Hiszpana. To nie jest tylko numer 10, który gra w piłkę tylko nogami. To „dziesiątka”, która patrzy na boki, analizuje grę i widzi, gdzie jest potrzebny drużynie, aby przesunąć się do piłki, a także stworzyć równowagę – dodał 51-letni trener.