Niecodzienna sytuacja w 2. Bundeslidze. Trzech braci na boisku, a ich ojciec na ławce trenerskiej fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz

W meczu Herthy z Fortuną Düsseldorf w pewnym momencie przebywało wspólnie no boisku trzech synów trenera stołecznego zespołu, Pála Dárdaia.

Spotkanie, odbywające się w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu 2. Bundesligi, rozpoczął w podstawowym składzie 21-letni Márton Dárdai, grający na pozycji defensywnego pomocnika. W 30. minucie Martena Winklera, który doznał urazu stawu skokowego, zastąpił 24-letni Palkó Dárdai. Z kolei w 78. minucie pojawił się na boisku także 17-letni Bence Dárdai, zmieniając Pascala Klemensa.

Hertha przegrała jednak ten mecz 0:1, a strzelcem jedynego gola okazał się w 51. minucie Daniel Ginczek.

Dla najmłodszego z braci Dárdaiów był to debiut w seniorskim zespole „Starej Damy”, gdyż wcześniej występował wyłącznie w drużynach młodzieżowych.

Z kolei Márton Dárdai ma już na koncie 43 mecze w pierwszej drużynie zespołu ze stolicy Niemiec, a dla Palkó Dárdaia było to 13 spotkanie w seniorskim zespole Herthy i jednocześnie pierwsze po powrocie z ligi węgierskiej, gdzie reprezentował MOL Fehérvár FC.

Natomiast 47-letni Pál Dárdai występował jako defensywny pomocnik w berlińskim klubie w latach 1997-2011, a obecnie po raz trzeci zasiada na jego ławce trenerskiej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zaskoczy wyborem trenera?! „Są z nim w kontakcie” Lech Poznań zaskoczy wyborem trenera?! „Są z nim w kontakcie” „Pokazaliśmy charakter. Kontrolowaliśmy mecz”. Paweł Wszołek zaskoczył po porażce z Radomiakiem Radom „Pokazaliśmy charakter. Kontrolowaliśmy mecz”. Paweł Wszołek zaskoczył po porażce z Radomiakiem Radom Ernest Muçi już latem w czołowej lidze?! Legia Warszawa może sporo zarobić Ernest Muçi już latem w czołowej lidze?! Legia Warszawa może sporo zarobić Gorąco po porażce Legii Warszawa. „Wypierd**aj. Miej honor, odejdź!” [WIDEO] Gorąco po porażce Legii Warszawa. „Wypierd**aj. Miej honor, odejdź!” [WIDEO] Będzie kosztował prawie 14 milionów euro, dał popis w Ekstraklasie. Legia Warszawa na kolanach [WIDEO] Będzie kosztował prawie 14 milionów euro, dał popis w Ekstraklasie. Legia Warszawa na kolanach [WIDEO] Łukasz Piszczek z upragnionym angażem w Ekstraklasie?! Można o tym usłyszeć „na mieście” Łukasz Piszczek z upragnionym angażem w Ekstraklasie?! Można o tym usłyszeć „na mieście” Krzysztof Stanowski podsumował eksperta. „Definicja bezwartościowego pierdo*****” Krzysztof Stanowski podsumował eksperta. „Definicja bezwartościowego pierdo*****”