OFICJALNIE: Finał europejskiego pucharu w Polsce

OFICJALNIE: Finał europejskiego pucharu w Polsce fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Źródło: UEFA

W 2025 roku finał Ligi Konferencji Europy zostanie rozegrany we Wrocławiu.

W 2015 roku na PGE Narodowym w Warszawie odbył się finał Ligi Europy. Sevilla pokonała w nim FK Dnipro 3:2. Sześć lat później mecz decydujący o końcowym triumfie w drugim pod względem ważności europejskim pucharze został rozegrany w Gdańsku. Villarreal po długim konkursie rzutów karnych okazał się lepszy od Manchesteru United.

W 2025 roku w naszym kraju znowu odbędzie się finał europejskich rozgrywek. Tym razem Ligi Konferencji Europy. UEFA zatwierdziła już decyzję o jego organizacji na Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Za nami dopiero dwie edycje LKE. Pierwsza padła łupem Romy. W drugiej zwyciężył West Ham, który w finale pokonał Fiorentinę. Ta nieco wcześniej, bo w ćwierćfinale, wyeliminowała dobrze radzącego sobie Lecha Poznań. W grupie „Kolejorz” dzielnie rywalizował z Villarrealem, Hapoelem Beer Szewa i Austrią Wiedeń, a w fazie pucharowej radził sobie z FK Bodø/Glimt oraz Djurgårdens IF.

To nie wszystko, ponieważ w 2025 roku w naszym kraju odbędą się również Mistrzostwa Europy do lat 19 kobiet. Pierwotnie turniej miał odbyć się na Białorusi.