Oficjalnie: Joao Nunes w Lechii fot. Transfery.info
Błażej Bembnista
Źródło: Lechia Gdańsk

Portugalczyk João Nunes został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk.

20-latek jest wychowankiem Benfiki Lizbona. W ostatnich latach występował w drużynie rezerw stołecznego zespołu. Nunes jest środkowym obrońca, regularnie powoływanym do młodzieżowych reprezentacji Portugalii - w 2014 roku znajdował się w kadrze, która zdobyła wicemistrzostwo Europy w kategorii do lat 19.

Sprowadzenie Nunesa to drugi w letnim oknie transferowym ruch na linii Lechia - Benfica. Wcześniej do rezerw zespołu z Półwyspu Iberyjskiego trafił Przemysław Macierzyński - utalentowany młody zawodnik został wypożyczony do ekipy z Estadio Da Luz na rok. "Biało-Zieloni" niedawno pozyskali też byłego zawodnika portugalskiej drużyny Stevena Vitorię, który ostatnio pozostawał bez przynależności klubowej. Warto podkreślić, że zarówno Nunes, jak i Vitoria występują na pozycji stopera.