Oficjalnie: Kleinheisler w Werderze

Marcin Żelechowski
Źródło: Werder

László Kleinheisler to nowy piłkarz Werderu.

21-letni pomocnik Videotonu zasłynął bardzo udanym debiutem w reprezentacji Węgier. W pierwszym meczu barażowym z Norwegią strzelił jedyną bramkę, która przyczyniła się do awansu "Madziarów" na Euro 2016. Młody zawodnik od dłuższego czasu deklarował chęć opuszczenia swojej ojczyzny, a gdy odmówił podpisania nowego kontraktu został zesłany do rezerw.

Na początku stycznia pojawiły się informacje, że sprowadzeniem Kleinheislera była zainteresowana Legia Warszawa - przedstawiciele "Wojskowych" złożyli nawet ofertę kupna. Później pomocnik udał się na testy do Bremy. Jego postawa na treningach była na tyle dobra, że władze "Zielono-Białych" postanowiły rozpocząć negocjacje z Videotonem.

Dziś klub z Bundesligi poinformował, że skrzydłowy został nowym piłkarzem zespołu, podpisując 3,5-letnią umowę. Wcześniej pozytywnie przeszedł testy medyczne. Według nieoficjalnych informacji, Niemcy zapłacili za Kleinheislera 300-400 tysięcy euro.